page-header

Pozycjonowanie stron internetowych

Optymalizacja stron, audyty SEO, pozycjonowanie

Co to jest pozycjonowanie stron www ?

Pozycjonowanie SEO z ang. Search Engine Optimization to szereg działań mających na celu zwiększenie widoczności strony internetowej oraz podniesienie pozycji, na której wyświetlają się strony w wynikach wyszukiwania Google i innych wyszukiwarek. SEO można podzielić na dwa podstawowe działy tj. on-page SEO i off-page SEO.

Optymalizacja strony – on page SEO

Algorytm google korzysta z ponad 200 czynników rankingowych. Mamy na nie bezpośredni wpływ, gdyż jesteśmy w stanie zoptymalizować stronę spełniając wytyczne wprost narzucone przez Google. Optymalizacja on-page dotyka m.in. tematów takich jak właściwa struktura strony, linkowanie wewnętrzne, szybkość działania strony, dostępność strony dla robotów google czy odpowiednie rozmieszczenie słów kluczowych.

Pozycjonowanie off-page

Są to działania poza stroną internetową i są one koniecznym uzupełnieniem działań on-page. Działania off-page mają na celu szeroko rozumiane budowanie profilu linków. Działania, jakie się wykonuje w tym celu to przede wszystkim zdobywanie wysokiej jakości, odpowiednich linków ze stron zewnętrznych pozycjonowanej domeny, ale także bieżącą analizę i usuwanie tzw. toksycznych linków.

Tylko i wyłącznie prawidłowa optymalizacja strony (on-page SEO) oraz przemyślana strategia działań off-page daje gwarancje sukcesu przy pozycjonowaniu strony.

Screen wyników organicznych w gogole, efekt pozycjonowania stron

Czy Twoja strona potrzebuje SEO ?

Skoro tutaj trafiłeś, zakładam że na 99% odpowiedź jest twierdząca. Jak to najprościej możesz sprawdzić ?
Jeśli na którekolwiek z poniższych pytań nie znasz odpowiedzi lub brzmi ona „nie” to znaczy, że powinieneś rozważyć pozycjonowanie swojej strony internetowej a przynajmniej wykonanie gruntownego audytu SEO.

 • Czy wiesz jakie frazy kluczowe generują największy ruch na Twojej stronie ?
 • Czy wiesz jakie frazy wpisują użytkownicy chcący znaleźć ofertę z Twojej branży ?
 • Czy wiesz ilu użytkowników trawfia na Twoją stronę a ilu stronę Twojej konkurencji ?
 • Czy wiesz jaki ruch powinna generować Twoja strona w przypadku dobrze prowadzonych działań SEO ?

Zacznij walczyć o TOP wyników wyszukiwania w Google !

Zapraszamy na bezpłatną konsultację do naszego biura. Pokażemy Ci potenjał Twojej strony i możliwości pozyskania nowych klientów

79%
Polaków codziennie korzysta z internetu
93%
z nich korzysta z Google
40%
używa Adblocka
background

Jak pozycjonujemy strony w km24.pl

Jeśli przekonaliśmy Cię i podejmujemy współpracę przystępujemy już do konkretnych działań z Twoją stroną, wg poniższej kolejności

Najczęściej zadawane pytania
 • Ile kosztuje pozycjonowanie ?

  Pozycjonowanie to szereg systematycznych działań, ciągła analiza strony, działań konkurencji oraz wdrażanie kolejnych optymalizacji a także działania poza stroną – budowanie reputacji. Niestety nie jest możliwe podanie jednego, uniwersalnego cennika usług. Wszystko zależy od wielkości strony (mała wizytówka firmowa, czy sklep e-commerce z 10 tyś produktów) a także branży (znacznie trudniej czyt. drożej pozycjonuje się aptekę internetową od np. lokalnego sklepu ze środkami na pozbycie się kretów). Po wstępnej analizie strony jesteśmy w stanie określić zakres działań potrzebnych do wypozycjonowania strony a co za tym idzie budżet do tego niezbędny.

 • Czy jestem w stanie sam pozycjonować swoją stronę ?

  Jak najbardziej tak! W dodatku wbrew panującym opiniom podstawowe zmiany optymalizacyjne na stronie nie wymagają znajomości programowania czy konieczności posiadania jakiejś tajemnej wiedzy. Mimo wszystko, aby skutecznie pozycjonować stronę we własnym zakresie i nie uczyć się na własnych błędach (nauka na własnej stronie firmowej może się okazać bardzo kosztowna) sugerujemy zlecenie szczegółowego audytu strony specjalistom, następnie proponowane rozwiązania można wdrażać samemu.

  Dla osób/firm chcących samodzielnie pozycjonować swoją stronę firmową możemy wykonać audyt, szkolenie pracowników a następnie pomagać w ramach systematycznych konsultacji.

 • Ile czasu trwa pozycjonowanie strony ?

  Zależy to od kilku czynników, przede wszystkim konkurencyjności branży w jakiej działasz. W przypadku lokalnych biznesów, gdzie konkurencja nie jest zbyt wysoko pierwsze efekty zauważalne będą stosunkowo szybko natomiast przy sklepach internetowych w bardzo konkurencyjnych branżach na efekty bezpiecznego (słowo klucz) pozycjonowania trzeba czekać kilka miesięcy.

Back to top of page